• chmelfest.jpgTak jsem v sobotu fotil CHMELFEST - zahájení Žatecké chmelové sezony s průvodem skrz město, lidovou veselící a následnou oslavou v Žateckém pivovaru.

  Je to docela honička udělat pár pěkných fotek v takovém mumraji, kde je lidí jak mravenců a vše je v neustálém pohybu. Nakonec vše skvěle dopadlo, ty čtyři fotky, které potřebuji jsem pořídil a lidé se také skvěle bavili.

  Přidat komentář

  Kat

  Tak snad si to potom taky spláchnul aspoň jedním půllitrem :)

  admin

  Dal jsem si jen třetinku Žateckého.
  Ale jinak se tam pilo dost. takto to tam vypadalo https://www.shutterstock.com/cs/video/clip-26607242-stock-footage-zatec-town-czech-republic-may-the-opening-of-the-traditional-hop-season-people-drink.html?src=/mwLJ2F49MdCvqaqw1R1ftw:1:0/3p

 • bigbeat.jpgTak jsem o weekendu fotil a natočil pár videí undergroundový sešlosti na "Lábusovkách". Ani mě moc nezajímaly kapely, jako spíš dění kolem, hlavně co mohu uplatnit na fotobankách.

  Na fotce, kterou vidíte, je kapela a publikum zachycené 30 sekundovou exposicí.

  Některé další fotky a videa uvidíte na fotobankách, nejjednodušší se je podívat na Shutterstock. Odkaz je na spodní liště na této stránce.

  Případně se můžete podívat na tyto odkazy:

  https://de.fotolia.com/id/142494795

  https://de.fotolia.com/id/142487121

  a tady na Sváťu Karáska: https://www.shutterstock.com/cs/video/clip-25251659-stock-footage-dobromerice-czech-republic-march-underground-singer-svatopluk-karasek-with-group.html?src=gallery/yeWln2csNj_s-A37VY69dw:1:1/3p

  Přidat komentář

 • Kolo.Tak jsem si koupil nové kolo, ještě jsem na něm neujel ani jeden kilometr, ale odnesl ho do atelieru a začal fotit. Musí si na sebe vydělat.

  Pro fanoušky fototechniky: Nikon D800 + Nikkor 105/2,8 clona 13, čas 6 sec, 100ASA, postprodukce asi půl hodiny.

  Mimochodem, jestli mi chcete na kolo přispět, tak si je možno koupit nějakou moji fotku, třeba na fotobance Shutterstock - viz odkaz na spodní liště.

  Přidat komentář

  Vladimír

  Tak kolo je to pěkné, ale vidím z něj leda hovno. Co je to za značku, jaký má zadní brzdy, talíř a přehazovačku? A když má pán takové zalíbení ve starých věcech a technikách, tak proč si nekoupil třeba něco staršího, například Ukrajinu. VV

  kat

  ať ti kolo jezdí tak dobře, jak mu to sluší na fotce :)

  admin

  To je přece jasné, brzda je vidět, talíř kulatý a přehazovačka rychlá.

 • Výrobci postřikovačů chmele.V současné době skenuji pro jednoho klienta archivní fotografie a negativy s tématikou pěstování chmele.

  Je to časově náročné - malé rozlišení, špinavé a poškrábané předlohy, upravit jas a kontrast na mnoha místech lokálně ve vrstvách a častokrát i doplnit a naklonovat chybějící části.

  Výsledek však stojí za to. Chtěl bych oprášit své "staré" analogové přístroje a fotit v době, kdy fotografování byl malý svátek.

  Tato fotografie výrobců postřikovačů chmele byla pořízena odhaduji po 1. sv. válce.

  Mimochodem, jak podotkl zadavatel, ten pán pod vývěsním štítem s kladivem a kolem v rukou inspiroval soudruhy z NDR při návrhu jejich státního znaku.

  Přeji Dobré světlo jako měli naši straší kolegové fotografové.

  Přidat komentář

 • PF 2017Přeji klid a pohodu do roku 2017 a nenechme se okrádat o naší svobodu politickými populisty.

  Přidat komentář

  kat

  šťastný nový rok!